Kortų žaidimaiTexas Hold’em Pokeris

Kortų žaidimas Pokeris

Žaidėjų skaičius: 5-6

Kortų žaidimas Pokeris

Pradiniai statymai

Texas Hold’em yra žaidžiamas dviem pradiniais statymais: mažasis privalomasis statymas (small blind) ir didysis privalomasis statymas (big blind). Šie statymai padedami dar prieš išdalinant kortas. Žaidėjas, esantis dalintojui iš kairės, padeda mažąjį privalomąjį statymą (small blind), o sekantis eilėje žaidėjas padeda didįjį statymą (big blind).

Dalinimas

Kiekvienam žaidėjui išdalinama po 2 kortas. Tada ant stalo atverčiamos 3 bendrosios kortos (the flop). Po to atverčiama ketvirtoji bendra korta (the turn). Galiausiai ant stalo atverčiama penktoji bendra korta (the river). Iš viso atverčiamos 5 bendros kortos.

Žaidimo tikslas

Svarbiausias žaidimo tikslas, žinoma, laimėti. Norint įgyvendinti šį tikslą, reikia susidėlioti geriausią galimą kortų kombinaciją. Kiekvienam žaidėjui išdalinama po dvi kortas ir kiekvienas žaidėjas jas laiko tol, kol dalyvauja žaidime. Žaidimo metu ant stalo yra atverčiamos penkios bendrosios kortos (community cards). Pirmiausia yra atverčiamos trys, paskui viena, paskui dar viena. Šios penkios kortos yra matomos visiems žaidėjams. Kai visos reikiamos kortos jau yra padėtos ant stalo, žaidėjas turi susidėlioti sau tinkamą penkių kortų kombinaciją iš esamų septynių kortų.

Žaidėjai gali patys pasirinkti, ar jie savo kombinacijoje naudos abi savo kortas ir tris bendras kortas, ar tik vieną iš savo kortų ir likusias bendras, ar visas penkias bendrąsias kortas ir nei vienos iš savųjų kortų. Žaidėjas, turintis geriausią kombinaciją laimi „banką“ (pot) - tai yra bendrą sumą, pastatytą viso žaidimo metu.

Pirmasis statymų ratas (Pre-flop)

Prieš atverčiant pirmąsias tris kortas, visi žaidėjai gauna po dvi kortas ir tuomet prasideda pirmasis statymo ratas.

Pirmasis veiksmą atlieka žaidėjas, sėdintis iš kairės žaidėjui, stačiusiam didįjį privalomąjį statymą (big blind). Šis žaidėjas turi tris pasirinkimus:
Nusimesti (Fold) – išmesti kortas ir partijoje toliau nedalyvauti.

Atsakyti (Call) – padėti statymą, kuris yra lygus didžiajam privalomajam statymui.
Didinti statymą (Bet) – galima padidinti didįjį statymą.
Suma, kurią galima padidinti, priklauso nuo to, koks žaidimas yra žaidžiamas.
Fiksuoto limito Hold‘em (Fixed Limit Holdem) – Jūs galite padidinti statymą ne daugiau, nei yra didysis statymas (big blind)
Banko limito Hold‘em (pot limit Hold‘em) – Jūs galite padidinti (raise) sumą ne didesne suma, nei ji yra sukaupta „banke“ (pot) (t.y., visų statymai sudėti kartu).
Beribio limito Hold‘em (No limit Hold‘em) – Jūs galite padidinti (raise) sumą tiek, kiek Jūs norite (neribotai).
Jeigu Jūs statote visus savo turimus žetonus (chips), Jūs informuojate visus: „statau viską“ (all-in).
Kiti žaidėjai (pagal laikrodžio rodyklę) turi tas pačias tris galimybes: atsakyti (call), atlikti statymą (bet), nusimesti (fold), jeigu prieš juos buvęs žaidėjas atliko statymą, atsiranda ketvirta galimybė - permušti statymą (raise).
Pirmasis statymų ratas baigiasi, kai partijoje liekantys žaidėjai yra pastatę vienodai žetonų.

Pavyzdys: Dalintojas yra Jonas, mažasis ir didysis privalomieji statymai yra 1 ir 2. Žaidėjai gauna po dvi kortas. Kairėje nuo Antano sėdi Rasa ir ji padidina statymą (bet) iki šešių žetonų (didysis privalomasis statymas buvo du), Ieva nusimeta kortas (fold), Jonas atsako (call) padėdamas irgi šešis žetonus, Petras irgi atsako pridėdamas penkis žetonus, nes vieną jau yra padėjęs kaip mažąjį privalomąjį statymą. Antanas nusprendžia permušti statymą (raise) iki 16 žetonų, Rasa atsako (call) pridėdama dešimt žetonų prie jau padėtų šešių, Jonas nusimeta kortas (fold) ir praranda šešis žetonus, Petras atsako (call) pridėdamas dar dešimt žetonų. Antanas, Rasa ir Petras yra pastatę po vienodai žetonų, tad pirmasis statymų ratas baigiasi, banką sudaro 54 žetonai (16+16+16+6 Jono), o Ieva ir Jonas partijoje nebedalyvauja.

Antrasis statymų ratas

Trys bendrosios kortos (the flop).
Ant stalo atverčiamos trys bendrosios kortos ir likę žaidėjai pradeda naują statymo ratą. Šiame ir visuose sekančiuose ratuose pirmasis atlieka savo veiksmus žaidėjas, sėdintis dalintojui (the button) iš kairės. Šiame ture be to, kad žaidėjas gali statyti (bet), atsakyti (call), nusimesti (fold) ar permušti statymą (raise), žaidėjai taip pat turi galimybę praleisti (check). Praleisti (check) – reiškia, kad jūs galite nestatyti jokios sumos, palaukti ir pasižiūrėti, kokius veiksmus atliks kiti žaidėjai. Praleisti paprastai laikomas silpnumo požymiu, tačiau geri žaidėjai mėgsta atlikti manevrą: praleidžiu ir permušu (check-raise), kai jie praleidžia, oponentas atlieka statymą, o jie jį permuša.

Antrasis statymo turas baigiasi, kai nebenorintys tęsti žaidimo žaidėjai nusimeta kortas (fold), o likusieji pastato vienodai žetonų.

Pavyzdys: Pirmasis ėjimas priklauso Petrui, kuris sėdėjo dalintojui iš kairės. Jis praleidžia (check) norėdamas pamatyti, ką darys prieš tai buvusiame rate permušęs statymus Antanas. Antanas atlieka statymą (bet) – 24 žetonus, Rasa atsako (call), Petras nusimeta kortas. Partijoje lieka Rasa ir Antanas, o banke 102 žetonai (54+24+24)

Trečiasis statymo ratas

Ketvirtoji korta (the turn).
Ant stalo padedama ir atverčiama ketvirtoji korta (the turn) ir prasideda trečiasis statymo ratas. Eilės tvarka žaidėjai gali statyti (bet), atsakyti (call), nusimesti (fold), permušti statymą (raise) arba praleisti (check).
Trečiasis statymo turas baigiasi, kai nebenorintys tęsti žaidimo žaidėjai, nusimeta kortas (fold), o likusieji pastato vienodai žetonų arba žaidėjai praleidžia (check) .

Pavyzdys: Dabar jau arčiausiai kairėje nuo dalintojo atsiduria Antanas. Jis praleidžia (check), Rasa taip pat praleidžia (check). Kadangi abu žaidėjai atliko veiksmą ir statymų kiekis nepasikeitė, ratas baigiasi.

Ketvirtasis paskutinysis statymo ratas

Penktoji korta (the river).
Ant stalo padedama ir atverčiama paskutinioji penktoji korta (the river) ir likusieji žaidėjai turi paskutinį šansą atlikti veiksmus: statyti (bet), atsakyti (call), nusimesti (fold), kelti (raise) arba tikrinti (check).

Pavyzdys: Antanas stato (bet) 30 žetonų, Rasa atsako (call). Banką jau sudaro 162 žetonai.

Kortų demonstravimas (showdown)

Likę žaidėjai atverčia dvi savo kortas. Žaidėjas, turintis geriausią kombinaciją, laimi „banką“ (pot) ir gali „susišluoti“ visus žetonus (chips) sau. Gali būti, kad visų likusių žaidėjų kombinacijos bus vienodo stiprumo ir jie pasidalins banką po lygiai (split-pot)

Pavyzdys: Antanas ir Rasa verčia kortas ir didžiausią kombinaciją turintis žaidėjas laimi partiją ir pasiima banką.

Baigus partiją kortos sumaišomos ir prasideda nauja partija. Vėl dedami privalomieji statymai, tik viskas pasisuka per vieną žaidėją laikrodžio rodyklės kryptimi. Žaidėjas, praėjusioje partijoje dėjęs didįjį privalomąjį statymą dabar dės mažąjį, o dėjęs mažąjį kitoje partijoje taps dalintoju.

BUVĘS ŽAIDIMAS KITAS ŽAIDIMAS
Vertinimas: 5/5 (23 balsų)

Populiariausi kortų žaidimai


Komentarai:


321632 2024-04-14, 11:20

654437 2024-04-13, 12:01

838936 2024-04-11, 13:17

767315 2020-03-16, 20:34

Kas nors namo? :)

dovydas 2017-03-03, 15:14

labai patinka