StraipsniaiLietuviai – tikri kortų žaidimų fanatikai

Lietuviai – tikri kortų žaidimų fanatikai


Lietuviai – tikri kortų žaidimų fanatikai

Galbūt jums pasirodys keista, bet lietuviai yra tauta, kuri bene dažniausiai žaidžia kortomis visoje Europoje. Bent jau taip rodo įvairūs atliekami tyrimai. Ta proga apie lietuvių „meilę“ kortoms šiek tiek plačiau ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Dauguma su kortomis susipažįsta dar vaikystėje

Vakarų Europoje tiesiog nėra tokios kultūros, kad kortomis žmonės žaidžia savaitgaliais su tėvais, tuo tarpu Lietuvoje tokia praktika yra pakankamai dažna. Dar maži vaikai išmoksta žaisti tokius žaidimus kaip „karas“, kur tiesiog tereikia dėti kortą ant kortos. Vėliau žaidžiami kiek sunkesni žaidimai – kaip „durnius“ ar „asilas“.

Vaikai mėgsta žaisti ir „tūkstantį“. Tiesa, šis žaidimas labiau imponuoja paaugliams, kadangi tai reikalauja tam tikrų specialių techninių žinių.

Žaidžia ne tik su žmonėmis, bet ir kompiuteriu

Turbūt visi puikiai prisimenate šiek tiek senesnius kompiuterius, kuriuose būdavo keletas kortų žaidimų. Tokių kaip „Soliteris“ ar „Širdis“. Su vėlesnėmis kompiuterių versijų, tokie žaidimai būdavo tiesiog nebepridedami. Tačiau lietuviai jų nepamiršo.

Dauguma žmonių Lietuvoje šiuos žaidimus vis tiek žaidžia internete. O juos susirasti tikrai nėra sudėtinga – pakanka tiesiog įvesti pasirinkto žaidimo pavadinimą į „Google“ paieškos sistemą ir tikrai labai nesunkiai susirasite tai, ko norite. Tai nėra kazino internete, lietuviai mėgsta tiesiog nemokamas žaidimo versiją.

Pokeris taip pat turi savo gerbėjų ratą

Pokeris – turbūt pats populiariausias kortų žaidimas visame pasaulyje, tačiau Lietuvoje tai yra gana didelis naujadaras, kuris realiai pradėjo smarkiau populiarėti per paskutinius penkiolika metų. Ypač šį žaidimą mėgsta kiek jaunesni Lietuvos gyventojai.

Pokerį lietuviai žaidžia tiek internete, tiek realybėje. Daug kas namuose turi net specialius pokerio rinkinius. Jie dažnu atveju nėra labai brangūs, todėl tai tikrai kone kiekvienam žmogui lengvai pasiekiama prekė.

Yra ir kitokių kortų

Įdomu tai, jog lietuviai mėgsta ir kitus žaidimus, kurie yra žaidžiami kortomis, tai yra ne įprasta, klasikine kortų kalade. Juk visi esate girdėję tokius žaidimus, kaip UNO arba „Kurmis“, taip pat tokios vietos kaip GGBET. Tai puikus žaidimai visai šeimai kuriuos lietuviai perka ir žaidžia su malonumu.

Apskritai apibendrinant galima paminėti, kad Lietuvoje žmonės darosi net specialius kortų vakarus, taip pat vežasi kortų kalades į pajūrį ir net atostogas užsienyje. O tai puikiai iliustruoja kokios populiarios kortos yra mūsų kultūroje.