StraipsniaiKortų žaidimo „Akis“ taisyklės

Kortų žaidimo „Akis“ taisyklės


Kortų žaidimo „Akis“ taisyklės

Kadaise mūsų tėvai, vyresni giminaičiai bei net seneliai žaisdavo šį kortų žaidimą, vadintą „Očko“ (rusiškai – „akis“) arba „21“. Verta paminėti, kad jis nuo seno buvo žaidžiamas ne tik buvusioje Tarybų Sąjungoje, bet dar netgi carinėje Rusijoje ir aplamai visoje Europoje.  

Tiesa,„Akis“ yra tas pats „Blackjack“, itin populiarus kortų žaidimas Jungtinėse Amerikos Valstijose.  Kita vertus, Tarybų Sąjungos žaidėjai tik praeito amžiaus pabaigoje sužinojo, kad tiek „Akis“, tiek „21“, tiek „Blackjack“ tai yra vienas ir tas pats kortų žaidimas. Jis net ir šiandien muša populiarumo rekordus ir geba kazino internete ir beveik visiems lošimų namams uždirbti tikrai didelius pinigus. 

Pasistengsime jus supažindinti su šiuo kortų žaidimu iš arčiau ir paaiškinti jo taisykles, kad ir jūs galėtumėte jį išbandyti ir mėgautis šiuo žaidimu.  

Įvairiuose rašytiniuose šaltiniuose yra minima, kad pats žaidimas buvo pradėtas žaisti Ispanijos ar Prancūzijos regionuose dar XVII-ame amžiuje, nors ten ir nelabai pritapo. Visgi, nors ir yra keletas jo versijų, šiandien tai yra vienas iš pačių populiariausių kortų žaidimų visame pasaulyje.

Taigi, kortų žaidimo „Akis“ tikslas yra surinkti arba bent jau kiek įmanoma labiau priartinti turimų kortų vertes iki 21 taško, bet šios sumos neviršijant. 

Paprastai krupjė, bankininkas ar paprasčiausiai kortų dalintojas padalina žaidėjams po 2 užverstas kortas. Statymai gali būti atliekami tiek dar prieš pradedant žaisti, tiek jau pasižiūrėjus į jau gautas kortas. Be to, būtent tada galėsite priimti jums palankų taktinį sprendimą: arba žaisti toliau, arba palaukti kito ėjimo. 

Tiesa, galite paprašyti ir dar vienos kortos iš dalintojo. Tačiau visada prisiminkite, kad jei jūsų turimų taškų suma viršys 21, jūs automatiškai pralaimėsite tą ėjimą. Na, o jei surinksite lygiai 21 tašką arba jūsų surinkta akių suma bus artimesnė 21 nei dalintojo turimos kortos, laimėti galėsite net dvigubą statymą atitinkančią piniginę sumą. Įdomu yra ir tai, kad, jei jūsų turimų kortų taškų suma yra tokia pati kaip ir dalintojo, jūs taip pat atgausite savo atlikto statymo sumą.

Kaip žaidžiama „Akis“?

  • Pirmiausia, turite suprasti, kokią taškų arba akių vertę teikia kiekviena jūsų turima korta. Kortų vertės yra šios:

Tūzas: 1 arba 11 (jūsų pasirinkimas, kad galėtumėte kuo labiau priartėti prie 21)

2-10: atitinkamai (2 = 2; 3 = 3 ir taip toliau)

J (Jack), Q (karalienė) ir K (karalius): 10

  • Kortos yra gerai išmaišomos ir padalinamos.

Verta paminėti, kad kortos yra dalinamos tiek visiems žaidėjams, tiek pačiam dalintojui ar krupjė. Pradedant dalintojo kairėje pusėje esančiais žaidimo dalyviais, kortos yra dalinamos po vieną ir būtinai užverstos.

  • Žaidėjai peržiūri savo kortas.

Šiuo momentu visi pasitikrina savo kortas ir sudeda turimus taškus arba akis. Būtent dabar ir prasideda pats žaidimo įdomumas.

  • Supraskite „Hit“ veiksmą.

Šis veiksmas išreiškiamas smiliumi ir didžiuoju pirštu vienu metu pabeldus į stalą. Vieno ėjimo metu jūs galite prašyti tiek kortų, kiek tik norite. Tiesa, privalote išlikti atsargūs tam, kad neviršytumėte 21 taškų sumos. Jei jūsų turimos kortos kartu turi iki 11 akių, tuomet jums nėra jokios rizikos imti daugiau kortų. 

Kita vertus, jei jau esate surinkę 12 ar daugiau akių, gerai pagalvokite, ar jums verta imti daugiau kortų. Atkreipkite savo dėmesį ir į tai, kad paprastai kortų dalintojas ar krupjė privalo imti daugiau kortų, jei jo turimų akių suma yra 16 ar mažesnė. Pažymėtina, kad, turėdamas 17 taškų ar daugiau, jis kortų imti, deja, nebegali. Tai gali jums padėti kurti jums palankias žaidimo strategijas.

  • Supraskite „Stay“ veiksmą.

Šis veiksmas paprasčiausiai reiškia, jog daugiau kortų jums nebereikia. Kitaip tariant, nesvarbu, kiek kortų šiuo metu turite, jūs esate visiškai jomis patenkinti. Šis veiksmas yra išreiškiamas tiesiog perbraukiant vienu mostu delno apačia stalą. Taigi, atlikę šį veiksmą, nei imti daugiau kortų, nei atlikti, pavyzdžiui, bet kokį kitą veiksmą jau nebegalėsite. Apibendrinant, turėsite būtent tiek akių, kiek jau esate surinkę. Pavyzdžiui, jei turite septynetą, karalių ir trejetą, turite 20 akių.

  • Supraskite „Fold“ veiksmą.

Šis veiksmas yra išreiškiamas, tiesiog ištariant šį žodį, dar prieš parodant jūsų turimas kortas. Tai reiškia, kad jūs norite praleisti ėjimą. Be to, jūsų statymas bus anuliuojamas ir jūs negalėsite laimėti šio ėjimo.

  • Statymai

Statymai šiame kortų žaidime nėra privalomi, bet jie savo ruožtu prideda jam savito šarmo. Tam, kad galėtų dalyvauti ėjime, žaidimo dalyviai turi atlikti nustatytos minimalios sumos statymą. Statymai gali būti padidinti po to, kai žaidėjas stabdo savo kortų ėmimą ir jas išlaiko. Kiti žaidėjai turi arba taip pat pakelti savo statymus, arba išvis praleisti tą ėjimą.